Amikor falazóelemre gondolunk, legtöbbünknek a kerámiatégla jut eszünkbe először. Ez nem véletlen: az egyik legősibb és legszélesebb körben elterjedt építőanyag, amelynek rengeteg előnye a mai napig népszerűvé teszi. Ismerje meg ezeket!
A tégla egy természetes építőanyag, amelynek fő alkotóelemei az agyag, a fűrészpor és a víz. Emiatt gyártása több falazóanyaghoz képest környezetkímélőbb. Egy téglából készült épület szinte lélegzik: kiváló fizikai tulajdonságainak hatására jól reagál a külső hatásokra.
Az égetettkerámia-építőanyagok élettartama akár több mint 150 év is lehet, így generációk számára biztonságos otthon építhető belőlük.
A kerámiatégla állagtartó, magas testsűrűséggel rendelkező építőanyag, melynek nyomószilárdsága is magas. Ezáltal a kerámia falazóelemek igazán masszív építőanyagok, így garantálják az elkészült épület stabilitását.
A kerámiatégla környezetbarát, fenntartható és újrahasznosítható építőanyag. Kisebb a szén-dioxid-terhelése, így kisebb ökológiai lábnyommal rendelkezik, mint több más, cementalapú építőanyag.
A kerámiatégla természetes alapanyagokból készül, mesterséges adalék hozzáadása nélkül.
Megfelelő beépítés esetén az ablakok és egyéb elemek szilárdan a fal részét fogják képezni, így külső hatásra (pl. betörés) nehezebb őket eltávolítani.
A kerámia építőanyagok gyártási technológiájának köszönhetően nyitott pórusokkal rendelkeznek, melyek átengedik a párát, így nem alakul ki penészesedés a kész épületben. A piacon találhatók olyan falazóelemek, melyek a gyártásukat követően magas víztartalommal rendelkeznek; ez lassítja a szerkezet kiszáradását és penészesedést okozhat.
Egyes kerámiatéglák kiváló hőszigetelő tulajdonságokkal rendelkeznek, melyek az elkészült épület fenntartási költségeit is alacsonyabb szinten tartják. Ellentétben más, cementalapú építőanyagokkal az építést követő években sem lesz magasabb a fűtési költség, hiszen a gyártási folyamat lezárultával a kerámia falazóelemek nem tartalmaznak nedvességet.