Idehaza még mindig újdonságnak számít a monolit, azaz egyrétegű falazatépítés, ahol a falazóelem egyszerre felelős a teherbíró funkcióért és a hatékony hőszigetelő képességért. Ezt a technológiát választva az építő időt és pénzt takaríthat meg. Ismerje meg Ön is!
Magyarországon a családi házak építésekor megszokott megoldás, hogy a külső falazatok utólagos hőszigeteléssel rendelkeznek, ezzel elérve a jogszabályban meghatározott hőtechnikai értékeket. Napjainkban elérhető, innovatív falazóelemek használatával azonban ez az utólagos hőszigetelés feleslegessé válik. Az így megépített egyrétegű, azaz monolit falazatok a kivitelezés jövőjét is jelenthetik.
Az így készült falazatból nem párolognak ki szennyező vagy egészségtelen anyagok. Egy téglaházban összességében jobban érezzük magunkat és minőségibb az élet.
A kerámia alapanyagnak köszönhetően az egyrétegű téglafalak nagy teherbírással rendelkeznek, így ugyanolyan megbízható, stabil megoldást jelentenek, mint a többrétegű falazatok.
Az egyrétegű téglafalazatba csak természetes anyagok kerülnek.
Az egyrétegű falazatok kiváló hőszigetelő tulajdonsággal rendelkeznek. Hőtartó képességük még utólagos hőszigetelés nélkül is kiváló, így mind a fűtési, mind a hűtési költségek optimális szinten tarthatók vagy épp csökkenthetőek monolit falazat építésével.
Az utólagos hőszigetelés elhagyásával egy teljes falazási munkanem kikerül az építkezésből, így időt és pénzt spórolhatunk.
A nyitott pórusú, egyrétegű falazat kevésbé érzékeny a nedvességre, mert a párát átengedi, ezzel minimálisra csökkenti a penészesedés lehetőségét, ami utólagos hőszigetelés esetén valós félelem lehet.
Ha meglévő szigetelőrendszert kell felújítania, akkor sajnos nem opció az egyrétegű falazat. Viszont ha még csak most tervezi felépíteni a házát, akkor jó tudni, hogy amennyiben eleve monolit falazattal építik meg az épületet, a jövőben nem kell a homlokzatszigetelés felújításával foglalkoznia, hiszen a kerámiatéglák időtálló és strapabíró szerkezetet biztosítanak.
Természetesen minden eset más, de szakértői vélemények alapján legtöbbször utólagos szigeteléssel lehet a legjobban javítani a falazatok energiahatékonyságát.
Az egy falazaton belüli, különböző típusú falazóanyagok használata esetén ajánlott az utólagos hőszigetelés, hogy a falazatok hőszigetelő tulajdonsága ki legyen egyenlítve.